Menu

PasjaDoKsiazek

Cześć! Napisałam horror. Wpadnij przeczytać fragment, cytaty i wiele więcej!

Prawdziwy/a Ja - #przemyślenia

natalia.szymaniak
Cześć!
Dzisiaj ponownie o przemyśleniach.
Zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak bardzo nasi koledzy, koleżanki, rodzina i przyjaciele pokazują prawdziwych siebie? I wcale nie chodzi mi o to, ile kłamią, czy oszukują ;) Duża część ludzi, nosi na co dzień tak zwaną "maskę". Pozwala ona odciąć się, od własnych ,często niewygodnych emocji. Pokazujemy wtedy wykreowaną przez siebie postać. W pewnych momentach, jest to uzasadnione działanie. Na przykład w pracy, kiedy coś nas zdenerwuje, a my musimy się opanować przed szefem :) Niestety coraz więcej osób stosuje ją zbyt często, lub niemalże przez cały czas.
Ja również.
Dlaczego? Boimy się pokazać, jacy jesteśmy naprawdę. Nie rozmawiamy szczerze, obawiając się ośmieszenia, wyizolowania społecznego, braku zrozumienia. Ukrywamy nasze pragnienia i zapętlamy się w wir własnych kłamstw. Przez to, możemy dojść do wniosku, że nie wiemy DLACZEGO ,dzień w dzień, czujemy się smutni, pogrążeni w rozpaczy. Dzieje się tak, kiedy nie rozmawiamy o swoich uczuciach. Zamykamy i dusimy je w sobie tak bardzo, że z czasem nie jesteśmy w stanie rozpoznać najprostszych z nich! I nie jesteśmy szczęśliwi. A przecież noszenie "maski" miało do niego właśnie doprowadzić. Boimy się prawdy i boimy się samych siebie.
Po co więc to robimy? Pokazanie prawdziwych siebie, może nie być takie łatwe i przyjemne, jakbyśmy tego chcieli. Czasem jest bardzo trudne i może prowadzić do wielu nieprzyjemnych sytuacji. Kiedy jednak to zrobimy, odczujemy ulgę. Nie musimy udawać nikogo innego! Wszyscy wiedzą już, jacy jesteśmy i nikt nie może tego zmienić. Przede wszystkim MY nie musimy się zmieniać. Żyjemy w zgodzie z samym sobą, znając swoje słabości i wady. Pamiętajmy, że człowiek nie jest istotą idealną i nigdy nie będzie. OGROMNĄ radością jest bycie sobą i posiadanie przyjaciół i kolegów, którzy akceptują PRAWDZIWEGO CIEBIE!
Myślę, że warto spróbować i pokazać kim się jest na prawdę. Dla siebie, swojego komfortu i zdrowia. Odnajdźmy więc #drogędosiebie i idźmy przez życie, w pełni zadowoleni z pozytywnej zmiany!

 

gdzie_mnie_znale

© PasjaDoKsiazek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci